Bizler İS-ÖZ ELEKTRONİK olarak müşteri memnuniyetini ön planda tutup talep isteklerde kendi sınırlarımız içinde müşterilerimize yardımcı olmaktan her zaman mutluluk duyduk. Bu prensiple sadece led lcd plazma tv tamir ve bakımıyla sınırlı kalmayıp özelikle şehir dışındaki müşterilerimize de yardımcı olabilmek için bu tv lerin tamiratında ihtiyaç duyulan mainboard, powerboard, tikon, invertör, xsus, ysus kartlarını da satışa sunduk.

Aynı zamanda sizlere bozuk kartlarınızın tamiri konusunda da yardımcı olmakta iddialıyız. Bu kartlar ve görevleri hakkında sizleri bilgi verelim;

Mainboard; tv nizin beyni olarak kabul edeceğimiz kartımız üzerindeki işlemci ve görsel chipsetler eşliğinde tv’nizin özellik, renk, görüntü, ses, kısacası menüsel bütün işlemlerini barındıran bir özelliğe sahip olup tv deki ekran camından sonraki en pahalı kart olma özelliğinide bünyesinde taşır.

Powerboard; bu kart tv mizin enerji besleme ünitesidir ve tv’nin çalışmak için gereksinim duyduğu bütün değişik voltajları üretmekle görevlidir.

Ticon; bu kart diğerlerine göre daha ufak ve basit gibi görünsede özelikle göz zevkiniz için büyük bir öneme sahiptir.Ticon,tv’mizdeki resim kalitesi ve resim netliğinden sorumlu bir karttır.

Invertör; bu kart lcd tv lerde likid crystal ekranın florasanlarını tetikleyen voltajı üreten kartımızdır. Led tv lerde bulunmaz.

Bunlardan hariç televizyonların tiplerine göre aydınlatma şekilleri değişir. Led tv’ lerde bu sistem led barlarla sağlanır. Bu led barlar kullanılan panel’e ekran boyutlarına göre değişiklik gösterebilir. Eğer bunların temini konusunda da sıkıntı yaşıyorsanız doğru ve güvenilir bir adrestesiniz. Lcd tv’lerin aydınlatmaları da florasan barlarla sağlanır.

Bu barların değişimi de oldukça teknik bir altyapı gerektirir.Çünkü bu ekran camının sökülmesi sonrasın da yapılacak bir işlemdir ki oldukça hassas ve deneyim gerektiren bir iştir. Şayet yine şehir dışında bu işlemi yaptıracaksanız. Ve barları bulmakla ilgili sıkıntı yaşarsanız bizden yardım alabilirsiniz.Teknik personelimiz size bu konuda yardımcı olacak. Doğru ve en orjinal barları kullanmanızda bilgilerini sizlerle paylaşacaklardır.

Bu arada özelikle led tv lerde barlardan bir tanesi bile bozuk olursa. Hepsini değiştirmek hem tv nizin daha uzun ömürlü olmasını hemde sizin daha az maliyetle bu işten kurtulmanızı sağlayacaktır.

To top