Televizyon Arızaları Hakkında Önemli Bilgiler

Televizyonlar günümüzde aidata ailemizin birer ferdi olmuşlardır. Küçükten büyüğe herkes için adeta bağımlılık yaratan televizyonlarda çoğu zaman arızalanmalar görülmektedir. Şimdi gelin bu hataların neler olduğuna ve nasıl çözümler bulabileceğimize bakalım.

Televizyon kapandıktan sonra bir daha çalışmıyorsa; ilk yapmanız gereken televizyonunuzun elektrik ile olan bağlantısını kontrol etmenizdir. Başka bir prizde de denemeyi unutmayın. Bunun dışında ekranın altına gizlenmiş bir açıp kapama anahtarı olup olmadığını kontrol edin. Eğer sorun devam ederse son çare olarak teknik servisten destek alın.

Sinyal yok yazısı çıkıyorsa; bu sorunun birçok nedeni olabilir. Eğer anten girişinden izliyorsanız, anten kablonuzun tüm giriş noktalarını kontrol edin. Eğer sorun buradan kaynaklanmıyorsa, kanal taraması yapın. Sorun hala devam ederse de yayının merkezden kesilip kesilmediğine bakın. Tüm bunları yaptınız ve sorununuz hala devam ediyorsa, tuner girişinizde bir problem olabilir. Böyle bir problem varsa da mutlaka teknik servis çağırmanız gerekecektir.

Televizyonun açılması uzun zaman alıyorsa; genellikle LCD televizyonlarda görülen bir problemdir. Bu sorunun sebebi televizyonunuzdaki elektrik kondansatörlerinin değer kaybetmesinden kaynaklıdır. Böyle bir durum, sizin halledebileceğiniz bir problem olmadığı için teknik servis desteği almanızda yarar vardır. Bu şekilde kullanmaya devam ederseniz, ana kart zarar görebilir.

Televizyon ekranlara cisim çarpması sonucu çatlak oluşmuşsa; ekranı zarar gören cihazın onarım maliyetleri oldukça yüksektir. Böyle bir durumla karşılaştığınızda onarım yaptırmak yerine yeni bir cihaz almanız mali açıdan aynı olacaktır.

Televizyon, bir süre çalıştıktan sonra kapanıyorsa; öncelikle kapanma saati ayarlarının açık ya da kapalı olup olmadığına bakın. Açıksa kapalı konuma getirin. Sorun buradan kaynaklı değilse, devrelerden birisi aşırı ısınıyor demektir. Böyle bir durumda teknik destek almanız şart olacaktır.

Ekranında bazı yerlerinde yukarıdan aşağıya dik çizgiler oluşuyorsa; televizyon LED ya da LCD ise, ekrandan kaynaklanması muhtemel. Ancak cihazınız plazma ise, ekrandan ziyade bufer kartlardan da olabilir. Teknik servis çağırılması gerekmektedir.

Ekranda yatay çizgiler varsa; televizyon eğer tüplü modelse, dikey saptırma katından kaynaklanan bir arızadır. Eğer plazma televizyonunuzda böyle bir sorun varsa, bufer katından olma olasılığı yüksektir. LCD ya da LED televizyonlarda ise, ctr kartından kaynaklanmaktadır. Tüm modeller için ortalama bir tamir maliyeti çıkacaktır.

Arcelik Servis Esenyurt

                   İSÖZ ELEKTRONİK SERVİSİMİZE HOŞGELDİNİZ…

İsöz elektronik Servisi adı altında kurulan firmamız sayesinde, öncelikle  istanbul olmak üzere Tüm Türkiye geneline nitelikli ve profesyonel hizmet vermeyi amaçlayan İsöz elektronik, gelişen teknoloji ile birlikte hayatımıza giren LCD, Plazma ve LED TV lerden, projeksiyon, kamera ,beyaz eşya,klima,ev aletleri ve müzik çalar ürünlerine kadar geniş bir yelpazeye hizmet  vermektedir.

İSÖZ ELEKTRONİK  yukarıda bahsi geçen tüm ürünlere etkili ve profesyonel bir hizmet vermeyi vaat ederken, ekonomik fiyat politikasıyla da tüm kullanıcıları hedef alan bir vizyon sergilemektedir.

Geleneksel tamirci kavramındaki deneme yanılma türü tamir servislerinin verdiği mağduriyetleri ortadan kaldırmak adına çalışmalar yürüten İsöz elekrtonik, bu anlamda eğitimli ve tecrübeli bir personel yapılanması içine girmiştir.

Sahip olduğumuz nitelikleri artırmak adına, beraber çalıştığımız personelimizi günlük teknolojik gelişmeler doğrultusunda eğitim ve testlere tabi tutarken, müşteri ilişkilerimizi en üst düzeye çıkarmak adına da, psikolojik testlerden geçirip, iletişim ve kişisel gelişim eğitimleri almalarını sağlamaktayız.

İSÖZ ELEKTRONİK  bu gün İstanbul’un her bölgesinde yer alan mobil hizmet noktalarımız sayesinde en hızlı ve ekonomik hizmeti sunmayı başarırken, güler yüzlü ve eğitimli personelimiz ile gönüllere hitap etmektedir.

Kapınızı açtığınız insanların çok önemli olduğu toplumumuzda, sizlerin hassasiyetine özen göstererek içinizin rahat olması için çalışıyoruz. Profesyonel İSÖZ ELEKTRONİK ekibimiz, üstün bilgi birikimleri yanında, tüm görgü ve hijyen kurallarına uyarak, sizlere en üstün hizmeti sağlamak adına çalışmaktadır.

İhtiyaç duyduğunuz ve emin olmak istediğiniz hizmeti, en ekonomik şartlar altında sunmak adına, teknolojinin tüm imkanlarını kullanmaktan asla vazgeçmedik. İSÖZ ELEKTRONİK olarak, tüm yatırımlarımızı memnun müşteri kazanımı üzerine yapmaya devam ediyoruz.

To top